השאירו כאן פרטים ונחזור בהקדם!

״אז מה זה המפתח הזה?!״

המפת"ח- המרכז לפיתוח תקשורת חברתית, מציע מגוון תכניות אימון לרמת הפרט, הקבוצה והארגון לפתרון בדידות חברתית על רקע:

  • מצב נפשי- קושי בוויסות רגשי כגון כעס, חרדה ו/או דיכאון.
  • פרופיל פסיכולוגי- תפיסת עצמי שגויה כגון דימוי, ערך וביטחון עצמי מונמכים.
  • שונות נוירולוגית- ASD בתפקוד גבוה, ADHD, NVLD וSCD

המפת"ח מציע מגוון תכניות אימון המבוססות על שיטת המפת"ח- שיטת אימון חדשנית וייחודית, שפותחה לאור הניסיון העשיר והמוכח של הצלחות בעבודה מתבגרים, בוגרים ומבוגרים לרבות תמיכה בהוריהם ובני משפחתם. במרכזם של כל תהליכי האימון במפת"ח עומדים שני יעדים מרכזיים:

  • פיתוח מיומנויות העצמאות- לדעת לעשות דברים לבד
  • קידום היכולות לאוטונומיה- לדעת מתי להשתמש בהן

לצורך השגת מטרת-העל בקידום רמת המעורבות של הפרט בקהילה כפתרון לבדידות החברתית.

למי מתאים האימון?

​האימון במפת"ח מתאים לכלל האוכלוסייה.
החל מילדים (מעל גיל 9), נוער ובוגרים צעירים, ועד מבוגרים.
האימון נעשה בהתאמה מדוייקת לכל שכבת גיל, ובהתאם לצרכים האישיים והפרטיים של כל מתאמן ומתאמנת. המרכז הוקם מתוך שאיפה להעניק לכל הבאים בשעריו תחושה של 'בית חם', סביבה תומכת, מקבלת, ונטולת שיפוטיות, ולשמש מעין מקום מפגש, המציע מרחב פיזי ומנטלי של אפשרויות והזדמנויות למיצוי הפוטנציאל הגלום בכל אחד ובכל אחת מאיתנו. ​ ​

פגישת היכרות ראשונה

פגישת הייעוץ הראשונה ב-מפת"ח תתקיים היכן שנוח לכם- בביתכם, או בבית קפה נעים לבחירתכם, או כמובן אצלינו בקליניקה.
הפגישה תהווה היכרות ראשונית, מעין "פגישת מיפוי"- ובעצם אינטרקציה ראשונית עם המאמן, דרכה תוכלו להכיר אחד את השני, ודרכה נוכל לבנות תכנית אימון אישית ו/או שילוב במסגרת אימון קבוצתית בהתאם למטרות והצרכים האישיים של המתאמן/ת.

השיטה שלנו

מודל המפת״ח לפיתוח תקשורת-חברתית וקידום המעורבות בקהילה

העשייה המקצועית ב-מפת"ח גובשה לאור ומתוך האמונה בייחודיות כל אדם הנובעת מהשונות הקיימת בסט הערכים, התפיסות והאמונות שגיבש לעצמו במהלך חייו, המגדירים את פרופיל מטרותיו האישיות בחזונו החברתי שברצונו להגשים. האימון ע"פ שיטת מפת"ח מתנהל תוך הקפדה על העמדת יעדיו/ה החברתיים של המתאמן/ת במרכז העשייה ונועד למציאת הפתרונות האפקטיביים ביותר למירב האתגרים והקשיים הנלווים לבדידות החברתית הנגרמת עקב שלושה גורמים עיקריים:
קושי רגשי כגון וויסות חרדה ו/או דיכאון.
ליקוי בתפיסה העצמית כגון דימוי, ערך וביטחון עצמי ירודים.
שונות נוירולוגית כגון ASD בתפקוד גבוה והפרעה בתקשורת חברתית-SCD.

 

המגוון של תכניות האימון הניתנות ב-מפת"ח ברמה הפרטנית והקבוצתית, יוצר מענה הוליסטי לכל צורך חברתי העולה מצד המתאמן/ת ומעניק לתהליך מעטפת רחבה ומקיפה ללימוד, יישום ותרגול הכלים ומתודולוגיות פעולה מארבעה עולמות תוכן:
תקשורת בין אישית
חשיבה חברתית
וויסות עצמי
תפקוד עצמאי

רציונל המודל

היכולת לרכוש מיומנויות ולשנות התנהגות והרגלים קיימת אצל כל אדם ובכל גיל ע"י תהליכי למידה מתוכננים. תפיסה רב ממדית של תחום התקשורת- החברתית, הנשענת על תהליכי למידה מתוכננים ותרגול המיומנויות הלכה למעשה, מאפשרת לפתח ולרכוש את היכולות הנדרשות על מנת ליצור קשרים חברתיים. הגורמים הנ"ל מהווים קרקע פורייה לתהליך עבודה להתערבות מעשית לשם השגת תוצאות משמעותיות בתחום התפקוד החברתי-תקשורתי.

למי זה מתאים?

 תחושת הבדידות הינה חוויה סובייקטיבית המשקפת התנהלות חברתית נטולת מערכות יחסים משמעותיות ו/או בעלת קשרים בין אישיים לקויים. מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מראים כי ישנה עלייה מטאורית בשכיחות הדיווחים העצמיים ב- תחושת בדידות, דחייה ובידוד חברתי; תפיסת איכות חיים נמוכה וקושי בניהול אורח חיים משמעותי ומספק. ישנן סיבות רבות לעלייה החדה במספר המתמודדים עם קושי חברתי וניתן לסווגן לשלושה מוקדים עיקריים: רגשי- קושי בוויסות כעס ו/או חרדה ו/או דיכאון. פסיכולוגי- הערכת מסוגלות תפיסה לקויה של הדימוי, הערך והביטחון העצמי. נוירולוגי – שונות מולדת עקב ASD והפרעה בתקשורת חברתית-SCD. אין ספק שעם העידן המודרני הגיעה בעיית בדידות האדם לשיא חסר תקדים. כיום ברור כשמש כי ישנו צורך אמיתי במענה איכותי ליצירת קשרי חברות משמעותיים לנטרול תחושות הבידוד החברתי וליצירת מעורבות מלאה בקהילה.